ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Ząbkowice Śląskie w TVP Wrocław „Zrób to ze smakiem” – obejrzyj audycję

09.12.2013
Tematem sobotniej audycji telewizyjnej „Zrób to ze smakiem”, emitowanej cyklicznie na antenie TVP Wrocław co drugą sobotę była tradycyjna kuchnia lokalnych producentów z terenu ziemi ząbkowickiej. W programie ukazane zostały nasze sztandarowe zabytki: ząbkowicki Ratusz, Krzywa Wieża, Laboratorium Frankensteina, sala grabarzy i pokój pisarki Mary Shelley mieszczące się w Izbie Pamiątek Regionalnych oraz ruiny zamku. Przedstawiono także ciekawostki związane z historią miasta. Zapraszamy do obejrzenia powtórki – dziś o godz. 20:30 na TVP Wrocław.

Program „Zrób to ze smakiem” to audycja o charakterze poradnika kulinarnego - promuje kuchnię dolnośląską, regionalne wyroby, żywność wyrabianą w tradycyjny sposób. W minioną sobotę odbyła się premiera z Ząbkowicami w roli głównej – w programie wystąpili lokalni wytwórcy regionalnych wyrobów oraz ukazana została historia miasta.

Wśród ekologicznych, tradycyjnych przysmaków znalazło się warzywo topinambur uprawianie w gospodarstwie „Wagnerówka”, nalewka z kwiatów bzu wytwarzana przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Sieroszowie oraz konfitura z czerwonej papryki, przygotowywana przez Czesławę Potemkin z gospodarstwa „Trzy Koguty”.

Zachęcamy do obejrzenia programu – audycja dostępna jest na stronie TVP Wrocław:

 http://www.tvp.pl/wroclaw/inne/zrob-to-ze-smakiem/wideo/07122013/13253432

Powtórka programu na antenie TVP Wrocław: poniedziałek 9 grudnia 2013, godz. 20:30.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.