ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Ząbkowicki Jarmark Wielkanocny 2015

30.03.2015
Zakończył się Ząbkowicki Jarmark Wielkanocny. Nie zabrakło atrakcji dla wszystkich, występów przedszkolaków oraz lokalnych zespołów, tradycyjnego wielkanocnego żuru oraz jajecznicy z gigantycznej patelni plenerowej. Na tegorocznym jarmarku zaprezentowało się aż 103 wystawców nie tylko z naszego regionu, ale i całego województwa Dolnośląskiego oraz województw ościennych.

Podczas otwarcia Jarmarku, Burmistrz Ząbkowic Śląskich Marcin Orzeszek życzył wszystkim mieszkańcom oraz gościom wesołych i pogodnych świąt Wielkiej Nocy, aby nadchodząca wiosna zagościła w sercach już na stałe.  Do życzeń dołączyli się również Senator RP Stanisław Jurcewicz, Starosta Ząbkowicki Roman Fester, księża dziekani Marian Mądry i Bogdan Wolniewicz oraz przyjaciele z miasta partnerskiego Cerveny Kostelec z Czech – Jarmark odwiedzili Zastępca Burmistrza Richard Bergmann oraz Sekretarz Gminy Petr Fiser.

Projekt pn.: „Ząbkowicki Jarmark Wielkanocny- tradycje i obrzędy pogranicza polsko- czeskiego” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska- Rzeczpospolita Polska 2007- 2013 oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis „Przekraczamy granice”. Realizowany z miastem partnerskim Cerveny Kostelec.

Zapraszamy do obejrzenia filmu z Jarmarku Wielkanocnego na kanale Miasta Krzywej Wieży i Frankensteina  - youtube

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.