ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Ząbkowicki Mistrz Ortografii wyłoniony

24.02.2015
”Bohater wszech czasów”- to tytuł dyktanda, które już po raz dziesiąty pisano w ząbkowickiej książnicy z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Dyktando inspirowane było legendami Ziemi Ząbkowickiej. Podobnie jak w poprzednich edycjach jego zadaniem było pielęgnowanie u młodych ludzi szacunku do języka ojczystego.

W konkursie udział wzięli przede wszystkim uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.

  Jury w składzie: Pani Maria Kurzyp - polonistka GP nr 1 w Ząbkowicach Śl., jednocześnie autorka dyktanda i Pani Elżbieta Mostowy-pracownik Biblioteki Publicznej po sprawdzeniu wszystkich prac wyłoniło Ząbkowickiego Mistrza Ortografii 2015 r., którym została Roksana Bryła uczennica LO w Ząbkowicach Śl. Roksanie serdecznie gratulujemy.

 

Poniżej tekst dyktanda:

 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.