ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Ząbkowicki Orszak Trzech Króli przemaszerował ulicami miasta

07.01.2014
W uroczystość Objawienia Pańskiego - 6 stycznia 2014 ulicami Ząbkowic Śląskich przeszedł Orszak Trzech Króli. Tak jak w ubiegłym roku orszak wyruszył z placu przed Kościołem św. Anny o godz. 13.00. W barwnym pochodzie uczestniczyło ok. 4 tys. osób, dopisała piękna pogoda. Ze śpiewnikami w rękach i koronami na głowach wszyscy radośnie przemaszerowali na rynek, celebrując tradycję jasełek ulicznych i przypominając o najważniejszej historii w dziejach świata – narodzeniu Jezusa.

Sygnałem rozpoczęcia wymarszu był hejnał zagrany przez Pana Andrzeja Mazura. Orszakowi przewodniczyli tytułowi Trzej Królowie symbolizujący trzy kontynenty – Europę, Azję i Afrykę. Za nimi podążali władcy, dwórki, rycerze, aniołowie, pasterze i chorągwie orszakowe. Po drodze uczestnicy Orszaku Trzech Króli spotkali m.in. króla Heroda, anioły a także diabły, które starały się odwieść wędrowców od spotkania z narodzonym Chrystusem. Wszyscy śpiewali kolędy - wytworzyła się miła, świąteczna atmosfera, przypominająca nie tak dawno obchodzone Święta Bożego Narodzenia.

Jasełka uliczne zakończyły się na rynku przed Ratuszem, gdzie Trzej Królowie oddali pokłon przed małym Jezusem. Na scenie wystąpiły przedszkolaki  oraz kapela Sami Swoi. Liczny udział i zaangażowanie mieszkańców i gości w tą wyjątkową uroczystość sprawił, że tegoroczny Orszak Trzech Króli z pewnością będzie długo wspominany. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęciowej.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.