ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Ząbkowickie Krzywe Wieże przyznane

02.02.2015
Pierwszy raz byliśmy świadkami wręczenia Ząbkowickich Krzywych Wież, dorocznego wyróżnienia Burmistrza Ząbkowic Śląskich. Nagrody przyznano w kategoriach: Przedsiębiorca roku, Produkt Regionalny Gminy Ząbkowice Śląskie, Rękodzieło Artystyczne Gminy Ząbkowice Śląskie, Nauczyciel na Medal, Ząbkowicki Artysta Roku, Sportowiec, Wolontariusz oraz Ząbkowiczanin Roku.

„Chcę pogratulować zwycięzcom wyróżnienia i docenienia w oczach mieszkańców naszej gminy, którzy zgłaszali kandydatury do tej nagrody. Poprzez organizację konkursu  Ząbkowickich Krzywych Wież chcemy pokazać, jak wiele dobrych inicjatyw powstaje w naszej gminie, jakie osobowości zamieszkują Miasto i Gminę Ząbkowice Śląskie . Docelowo planujemy rozwijać tę inicjatywę, aby rozszerzała się, pokazując siłę, która tkwi w naszych mieszkańcach. Raz jeszcze gratuluję wszystkim nominowanym, wyróżnionym i laureatom! „ – mówił Burmistrz Ząbkowic Śląskich Marcin Orzeszek.

Pełna lista laureatów:

 

Przedsiębiorca Roku:

Wyróżnieni:
Piotr Zbyl i Ryszard Zbyl – firma ZBYLBRUK 
Andrzej Kasieczka – PPUH Ako producent okien

Zwycięzca: Elżbieta i Józef Frankowscy – firma INTERGRANIT

 

Produkt Regionalny Gminy Ząbkowice Śląskie:

Wyróżnienie: Łukasz Przelaskowski – właściciel „Galerii na Krótkiej”

Zwycięzca: Paweł Panek – właściciel Pasieki Wędrownej

 

Rękodzieło Artystyczne Gminy Ząbkowice Śląskie:

Wyróżnienia:
Ewa Głowak
Teresa Kleszyk

Zwycięzca: Małgorzata Suska – promuje ząbkowickie zabytki wykorzystując różne techniki artystyczne, autorka bloga artystów-rękodzielników Ziemi Ząbkowickiej oraz facebookowego profilu „Galeria pod Krzywą Wieżą”

 

Nauczyciel na Medal:

Wyróżnienia:
 Urszula Przygodzka-Pancerz  ( nauczyciel edukacji wczesno-szkolnej w Szkole Podstawowej nr 1 )
 Joanna Friedel-Owczarek  ( nauczyciel plastyki i muzyki w Szkole Podstawowej nr 3 )

Zwycięzca: Maria Kurzyp ( nauczyciel języka polskiego w Publicznym Gimnazjum nr 1)

 

Wyróżnienie pozakonkursowe: Aneta Klinke-Osadnik

 

Ząbkowicki Artysta Roku :

Wyróżnienia:
Radosław Tarach
Zespół wokalny SANTO

Zwycięzca: Fairy Tale Show – zwycięzca Muzycznej Bitwy Radia Wrocław,  wystąpił również w muzycznym programie Polsatu Must be the Music, zwycięzcy wielu konkursów i festiwali w całej Polsce

Wyróżnienie pozakonkursowe: zespół CANTATA

 

Sportowiec Roku:

Wyróżnienia:
Marcin Głowacki  ( Mistrz Świata w Stuncie )
Jacek Ostaszewski (zwycięzca polskiego finału Red Bull Skate Arcade )

 

Zwycięzca: Zespół męskiej piłki siatkowej ZTS Ząbkowice Śląskie

Wyróżnienie pozakonkursowe: Witold Stolarczyk

 

Wolontariusz Roku:

Wyróżnienia:
Piotr Warzocha ( Szef Ząbkowickiego Sztabu WOŚP )
Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Osób Niepełnosprawnych Ziemi Ząbkowickiej INTEGRACJA

Zwycięzca: Witold Barylak – działacz i przewodnik turystyczny na Ziemi Ząbkowickiej. Jego działania ukierunkowane są dla dzieci, młodzieży i osób niepełnosprawnych. Organizator 95 Rajdów Ziemi Ząbkowickiej dla osób niepełnosprawnych.

 

Ząbkowiczanin Roku: Beata Blicharska – autorka ksiązki „ Z Frankenstein do Ząbkowic Śląskich. Drogi powojennej integracji na Ziemi Ząbkowickiej”, będącej jej pracą doktorską. Popularyzatorka wiedzy o powojennych Ząbkowicach Śląskich, obrazu życia społeczno-kulturalnego w latach powojennych. Nauczyciel języka polskiego w Zespole Szkół Zawodowych.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.