ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Zapisz się już dziś na „Zjazd Ząbkowiczan” 25-27 września 2015

20.01.2015
We wrześniu 2015 po raz pierwszy planujemy zorganizować niezwykłe spotkanie, aby uczcić 70-lecie polskiej obecności w Ząbkowicach Śląskich, 70-lecie Liceum Ogólnokształcącego w Ząbkowicach Śląskich oraz umocnić integrację lokalnego społeczeństwa. Ząbkowice Śląskie to miasto, które pamięta o swoich mieszkańcach, zarówno obecnych, jak i tych, którzy żyją dziś w innych częściach Polski, Europy i całego świata. Pragniemy, aby do nas przyjechali wszyscy Ząbkowiczanie, których historia i los pokierował w różne odległe części świata. Planujemy, że zorganizowany „Zjazd Ząbkowiczan” da nam wszystkim okazję na miłe po latach spotkanie w gronie dobrych ludzi.

Dla uczestników tego niecodziennego wydarzenia zostaną przygotowane ciekawe atrakcje, m. in. wycieczka po mieście; wystawa  „My Ząbkowiczanie - życie mieszkańców Ząbkowic Śląskich w latach 1945 – 2015”; sesja popularnonaukowa o tej samej nazwie; dodatkowo wspólny obiad w plenerze. Regionalną i lokalną tożsamość i tradycję podkreśli „Jarmark Produktu Regionalnego”, na którym będzie można zakupić wspaniałe i niepowtarzalne rękodzieła oraz produkty spożywcze wyrabiane według receptur i pomysłów producentów z terenu ziemi ząbkowickiej. Oczywiście nie zabraknie programu artystycznego, zwieńczonego zabawą taneczną.

„Będzie mi niezmiernie miło gościć Państwa w Waszych rodzinnych stronach, być z Państwem w naszym ukochanym mieście. Jestem przekonany że Zjazd Ząbkowiczan będzie wspaniałą okazją nie tylko do spotkań z przyjaciółmi i rodziną, których mogliście Państwo już od lat nie widzieć. Do zobaczenia!” – mówi Burmistrz Marcin Orzeszek.

Spotkajmy się wszyscy w dniach 25-27 września 2015 roku! Spędźmy mile czas w „Mieście Krzywej Wieży i Frankensteina”. Zapraszamy w gościnne progi Ząbkowic Śląskich!

Zgłoszenia przyjmuje Ewa Śmiechowska, BORT PTTK Oddział w Ząbkowicach Śląskich, pl. Jana Pawła II 1,  57-200 Ząbkowice Śląskie tel. 74 815 17 70, e-mail:  bort_pttk@zabkowice.com.pl

Wszelkie informacje o Zjeździe Ząbkowiczan (dot. uczestnictwa, noclegów, wyżywienia itp.) udziela Ilona Leszczyńska, Urząd Miejski w Ząbkowicach Śląskich, ul. 1 Maja 15, tel. 74 816 53 46 lub 74 816 53 66, e-mail: ilona.leszczynska@zabkowiceslaskie.pl

 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.