ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Zapraszamy do największej na Dolnym Śląsku Szopki Bożonarodzeniowej w Bobolicach

30.12.2013
W Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Bobolicach już po raz ósmy możemy podziwiać wspaniałą – wysoką na 19 metrów szopkę bożonarodzeniową. Wszystkie figury biblijnych postaci są w naturalnej wielkości człowieka. Całość wystroju stanowi przepiękny element dekoracyjny świątyni i obrazowo ukazuje scenę narodzin Jezusa z aniołami, pastuszkami i orszakiem Mędrców. W tym roku jest jeszcze bardziej okazała niż w roku ubiegłym: jest więcej zwierzątek, pięknych palm, olbrzymi słoń oraz wielbłąd i osiołek, na które dzieci mogą wejść i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Szopkę można odwiedzać do 2 lutego 2014 r. W dni świąteczne w godz. 14:00–17:00, w soboty od godz. 16:00-17:00, w pozostałe dni pół godziny przed Mszą Świętą. Można także zgłaszać wcześniej przyjazd grup zorganizowanych (kontakt tel. 074/81 51 447 lub 785 219 910).

Serdecznie zapraszamy mieszkańców gminy a także gości przyjezdnych do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Bobolicach.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.