ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Zapraszamy na Targi Produktu Regionalnego i Rękodzieła Artystycznego po raz czwarty!

16.05.2014
Tradycyjne swojskie wędliny, wędzone sery, miody, ciasta, gofry, lody, konfitura z papryki, ekologiczne cukinie i patisony w zalewie, aromatyczne przyprawy i wiele innych przysmaków – wszystko to będzie można nabyć 17 maja na ząbkowickim rynku. Oczywiście nie zabraknie pięknych przedmiotów sztuki użytkowej, ceramiki ręcznie zdobionej, biżuterii artystycznej i arcydziełek do dekoracji wnętrz. Zapraszamy mieszkańców i gości, wszystkich którzy preferują zdrową, ekologiczną żywność i cenią oryginalne ręcznie wytwarzane ozdoby.

Targi produktu regionalnego i rękodzieła artystycznego odbywają się z powodzeniem od stycznia 2014. To już czwarta edycja – do tej pory kiermasz miał miejsce w „Grocie” w piwnicach Ratusza, tym  razem  wszystko odbędzie się na rynku.

Celem targów jest popularyzacja i promocja artystów regionu oraz ich produktów – można tu zakupić Herbatę Ząbkowicką, pisanki lub bombki z wizerunkiem Krzywej Wieży. Jednak tym razem wśród wystawców będzie można spotkać także przedstawicielkę czeskiego miasta partnerskiego Gminy Ząbkowice Śląskie – Cervenego Kostelca, z bogatą ofertą syropów ziołowych (mniszkowy, świerkowy, stokrotkowy i inne)  i ręcznie malowanych bluzek.

Pomysłowość i oryginalność wykonania prezentowanych na targach przedmiotów jest niespotykana – trudno się oprzeć eleganckim wisorom, kolczykom czy koralom. Wśród tradycyjnie wytwarzanej żywności dużą popularnością cieszą się miody, domowy smalec ze skwareczkami i chleby na naturalnym zakwasie.

Równolegle na rynku oraz na plantach zamkowych odbywać się będzie I Ząbkowicki Piknik Średniowieczny – serdecznie zachęcamy uczestników pikniku do odwiedzenia targów, zapraszamy całe rodziny do skosztowanie tych pysznych specjałów, do nabycia suwenirów dla bliskich, miłych prezentów dla dzieci. Ufamy, że dopiszą nastroje, pogoda nie wpłynie na brak chęci wyjścia z domu i zakupy będą udane. DO ZOBACZENIA NA RYNKU – godz. 10.00 – 14.00.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.