ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Zapraszamy na Ząbkowicką Noc Muzeów

13.05.2015
W piątek 15 maja br. zapraszamy wszystkich mieszkańców gminy i nie tylko, na zwiedzanie miasta z fabułą. Impreza jest organizowana w ramach międzynarodowej akcji pod nazwą Noc Muzeów. Na trasie wędrówki znajdą się najważniejsze zabytki Ząbkowic: Izba Pamiątek Regionalnych, ruiny zamku, Kościół św. Anny czy Krzywa Wieża.

Przewodnikiem zwiedzania będzie gospodarz ząbkowickiej Izby Pamiątek Regionalnych rycerz Kaufung. Na trasie wędrówki pojawią się postacie sławnych Ząbkowiczan, między innymi malarz Bernard Krause, pastor Herman Graeve, wnuk Wita Stwosza, budowniczy ząbkowickiego zamku Karol I Podiebrad. Uczestnicy Nocy Muzeów będą mieli okazję obejrzeć turniej rycerski, poznać legendę smoka z ząbkowickiego zamku, skosztować ciasteczek przygotowanych przez żonę grabarza, spotkać się oko w oko z ząbkowickim katem i jego pomocnikiem. Zapraszamy do wspólnej wędrówki szlakiem ząbkowickich zabytków. Zbiórka o godzinie 18.00 na placu przed Izbą Pamiątek Regionalnych.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.