ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Zaproszenie na konferencję metodyczną dla nauczycieli języka niemieckiego

16.02.2012
Serdecznie zapraszamy wszystkich nauczycieli języka niemieckiego na konferencję metodyczną, która odbędzie się 29 lutego 2012 roku w godz. 13.00 – 15.00 w Publicznym Gimnazjum nr 2 w Ząbkowicach Śląskich. Konferencja będzie składała się z dwóch prezentacji:

1. Niemiecki XXI wieku -  nowoczesny, przyjazny, perspektywiczny – skierowana głównie do nauczycieli uczących w gimnazjum.

Język niemiecki da się lubić! to przesłanie będzie motywem przewodnim warsztatów metodycznych, na których pokażemy jak skutecznie zarazić młodych ludzi pasją do nauki tego języka. Praca z multimediami, autentyczne materiały, podróż przez DACHL oraz dookoła świata sprawią, że nauka języka niemieckiego przestanie być przykrym obowiązkiem, a stanie się niezapomnianą przygodą.

2. Uczeń 2012. Reforma wczoraj dziś. Konsekwencje, problemy, perspektywy – skierowana głównie do nauczycieli pracujących w szkole średniej.

3 lata temu reforma programowa wprowadzona w gimnazjum zobligowała uczniów do nauki dwóch języków obcych. Większość z nich wybrała język niemiecki. Dziś Ci uczniowie postawią swoje pierwsze kroki w szkole ponadgimnazjalnej. Jak zmieni się nauczanie języka niemieckiego? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć podczas warsztatu metodycznego.

Jeśli ktoś z Państwa nie otrzymał zaproszenia do szkoły, a chciałby wziąć udział w konferencji, prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem gimnazjum - 74/ 8151542 w terminie do 24 lutego 2012 roku.

Serdecznie zapraszamy !                             

Organizator: mgr Marzena Golema - nauczyciel języka niemieckiego / we współpracy z Wydawnictwem Nowa Era

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.