ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

„ZIELONA GMINA Ząbkowice Śląskie”

27.02.2015
Zapraszamy wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w akcji „Zielona Gmina Ząbkowice Śląskie”, która będzie polegać na sadzeniu drzew i krzewów. Dekorując naszą gminę zielenią, czynimy ją jeszcze żywszą, zdrowszą i bardziej przyjazną. Akcja, którą Urząd Miejski przeprowadzi po raz pierwszy, w celu zachęcenia mieszkańców do dbania o środowisko naturalne gminy i jej wizerunek.

„W ubiegłym roku bardzo dużym powodzeniem cieszyła się u nas akcja sadzenia Dębów Wolności z okazji 25-lecia odzyskania przez nasz kraj wolności. Wtedy w naszej gminie drzewka sadziły dzieci z kilku przedszkoli, ale w projekt ten włączyło się również wielu rodziców i mieszkańców. Chcielibyśmy taką akcję wprowadzić w naszej gminie już na stałe, ale przy zaangażowaniu nie tylko szkół, ale również lokalnych przedsiębiorców, organizacji pozarządowych i wszystkich mieszkańców. Sadzenie nowych drzew czy krzewów to nie tylko dbanie o środowisko, ale również o przyjazny wizerunek naszego miasta i całej gminy.” – mówi burmistrz Marcin Orzeszek.

Całe przedsięwzięcie chcemy zorganizować wiosną 2015 r. Dokładny termin podany zostanie w najbliższym czasie. Udział w nim mogą wziąć wszyscy mieszkańcy gminy, wspólnoty mieszkaniowe oraz instytucje.

Akcja „Zielona Gmina Ząbkowice Śląskie” będzie przebiegała w II etapach:

  1. Przyjmowanie propozycji nasadzeń.
  2. Wykonanie nasadzeń.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o składanie formularzy zgłoszeniowych pisemnie do końca marca 2015 roku, wg załączonego wzoru, uwzględniając miejsce i gatunek drzew/krzewów. Miejscem nasadzeń musi być działka będąca własnością gminny położona w granicach administracyjnych Gminy Ząbkowice Śląskie.

Wyżej wymieniony formularz można dostarczyć osobiście, pocztą zwykłą lub za pośrednictwem Internetu na adres:

Urząd Miejski w Ząbkowicach Śląskich

ul. 1 Maja 15, 57-200 Ząbkowice Śląskie,

Adres e-mail: urzad@zabkowiceslaskie.pl­

 

Wzór formularza uprawniającego do wzięcia udziału w przedmiotowej akcji dostępny jest w Biurze Obsługi Interesanta oraz na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Ząbkowicach Śląskich.

Dodatkowych informacji w sprawie akcji „Zielona Gmina Ząbkowice Śląskie” udziela Justyna Kijak - pokój nr 16 (I piętro) w Urzędzie Miejskim lub pod nr tel. (74) 8-165-367, e-mail: justyna.kijak@zabkowiceslaskie.pl

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY  

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.