ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Zjazd Przewodników Turystycznych w Ząbkowicach Śląskich

22.04.2013
Sezon turystyczny oficjalnie otwarty - w sobotę (20.04) w Ząbkowickim Ośrodku Kultury spotkali się przewodnicy z terenu Dolnego Śląska, by zapoznać się z aktualną ofertą turystyczną Gminy Ząbkowice Śląskie. Zjazd zorganizował ząbkowicki Oddział PTTK przy wsparciu burmistrza Marcina Orzeszka.

Spotkanie rozpoczęło się w Ząbkowickim Ośrodku Kultury – oficjalnego otwarcia dokonał Pan Jerzy Organiściak. Po uroczystym powitaniu zebrani mogli wysłuchać ciekawych wykładów na temat odnowy ząbkowickiego zamku. Prelekcję na temat rewitalizacji ząbkowickiego zamku wygłosił  dr. Inż. Maciej Małachowicz.

W programie nie mogło zabraknąć zajęć terenowych – po części wykładowej przewodnicy udali się szlakiem Miejskiej Trasy Turystycznej, zwiedzając Rynek, Krzywą Wieżę, Izbę Pamiątek Regionalnych, kościoły oraz ruiny zamku -  w tym wyremontowaną wieżę bramną. Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Bobolicach.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.