ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

„Zjazd Ząbkowiczan” z całego świata w dniach od 8 do 12 maja 2015

30.10.2014
W maju 2015 po raz pierwszy planujemy zorganizować niezwykłe spotkanie, aby uczcić 70-lecie polskiej obecności w Ząbkowicach Śląskich i szeroką integrację lokalnego społeczeństwa. Ząbkowice Śląskie to miasto, które pamięta o swoich Mieszkańcach, zarówno obecnych, jak i tych, którzy żyją dziś w innych częściach Polski, Europy i całego świata.

Pragniemy, aby do Ząbkowic Śląskich przyjechali wszyscy Ząbkowiczanie, których historia i los pokierował w różne odległe części świata. Planujemy, że zorganizowany „Zjazd Ząbkowiczan” da nam wszystkim okazję na miłe po latach spotkanie w gronie dobrych  ludzi.

 

Dla uczestników tego niecodziennego wydarzenia zostaną przygotowane ciekawe atrakcje, m. in. wycieczka po mieście; wystawa „My Ząbkowiczanie - życie mieszkańców Ząbkowic Śląskich w latach 1945 – 2015”; sesja popularnonaukowa o tej samej nazwie; dodatkowo wspólny obiad w plenerze. Regionalną i lokalną tożsamość i tradycję podkreśli „Jarmark Produktu Regionalnego”, na którym będzie można zakupić wspaniałe i niepowtarzalne rękodzieło oraz produkty spożywcze wyrabiane według receptur i pomysłów producentów z terenu ziemi ząbkowickiej. Oczywiście nie zabraknie programu artystycznego, zwieńczonego zabawą taneczną.

 

„Będzie mi niezmiernie miło gościć Państwa w Waszych rodzinnych stronach, być z Państwem w naszym ukochanym mieście. Jestem przekonany że zjazd ząbkowiczan będzie wspaniałą okazją nie tylko do spotkań z przyjaciółmi i rodziną, których mogliście Państwo już od lat nie widzieć. Do zobaczenia!” – mówi Burmistrz Marcin Orzeszek.

Spotkajmy się wszyscy 8 maja 2015 roku! Spędźmy mile czas w „Mieście Krzywej Wieży i Franekensteina”. Zapraszamy w gościnne progi Ząbkowic Śląskich!

 

P. S. Dla celów organizacyjnych proponujemy zarejestrowanie się w biurze organizacyjnym pod nr tel. 74 8 165 366 (Urząd Miejski).

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.