ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Zmiany w sposobie odbioru odpadów komunalnych

28.11.2012
Rada Miejska Ząbkowic Śląskich zgodnie z zapisami nowej ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach podjęła uchwały dotyczące zmian w sposobie odbioru śmieci, które obowiązywać będą od dnia 1 lipca 2013 roku.

Zgodnie z nowymi przepisami mieszkańcy nie będą już podpisywać umów z firmą odbierającą śmieci, zrobi to gmina, która pobierać będzie od wszystkich mieszkańców opłatę lokalną z tego tytułu.

Gmina w drodze przetargu wyłoni firmę, która będzie odbierać odpady od mieszkańców z terenu całej gminy, zarówno odpady zmieszane, jak i posegregowane. Ustawodawca wprowadził także wymóg zorganizowania punktów selektywnego zbierania odpadów, do których wszyscy mieszkańcy będą mogli oddać zebrane odpady.

W związku z przygotowaniami do wejścia w życie nowego systemu odbioru odpadów Urząd Miejski w Ząbkowicach Śląskich już w grudniu tego roku przeprowadzi pierwszy etap kampanii informacyjnej przygotowującej mieszkańców do zmian w systemie gospodarowania odpadami.

Do wszystkich gospodarstw domowych w Gminie Ząbkowice Śląskie dostarczone zostaną ulotki wyjaśniające jak po zmianach będzie wyglądał sposób odbioru śmieci.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.