ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Żywa legenda polskiego karate w ząbkowickich szkołach

08.11.2012
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3, Gimnazjum Publicznego nr 2 i III Liceum Ogólnokształcącego w Ząbkowicach Śląskich wzięli dziś udział w spotkaniach z mistrzem karate Robertem Sworkiem. Burmistrz Marcin Orzeszek dokonał uroczystego otwarcia rozpoczynających się DNI JAPOŃSKICH, w ramach których ZĄBKOWICKI KLUB KARATE-DO przygotował pokazy i lekcje dla dzieci i młodzieży.

Hala Słoneczna oraz Aula III LO rozbrzmiewały dziś echem okrzyków walczących i ćwiczących karate. Sam Robert Sworek, w ramach programu DNI JAPOŃSKICH o tematyce:  „Historia Karate Japonii” i „Bezpieczna droga do i ze szkoły – Bądź mądry, obroń się sam” sposobił dziś dzieci i młodzież z ząbkowickich szkół do tej sztuki walki.

Pokazy karate cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Burmistrz Marcin Orzeszek podziękował niezwykłemu gościowi oraz ząbkowickiemu klubowi karate za organizację przedsięwzięcia i propagowanie sportu, zachęcając młode pokolenie do aktywnego spędzania czasu.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.