ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Powołanie Młodzieżowej Rady Miejskiej

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom środowiska młodzieżowego szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych działających na terenie miasta i gminy Ząbkowice Śląskie podjęto działania określone w art. 5b ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym, na rzecz wspierania i upowszechniania idei samorządowej wśród mieszkańców, zwłaszcza wśród młodzieży, tworząc Młodzieżową Radę Miejską, która ma charakter Konsultacyjny.

Celem działania Rady jest reprezentowanie interesów środowiska młodzieżowego wobec instytucji rządowych i samorządowych oraz  zapewnienie możliwości udziału młodzieży w procesie podejmowania decyzji mających bezpośredni wpływ na sposób i jakość jej życia.

W dniu 30 listopada 2017 r.  przeprowadzone zostały wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej Ząbkowic Śląskich IV kadencji. W dniu 15 grudnia 2017 r. w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego odbyło się inauguracyjne posiedzenie Młodzieżowej Rady Miejskiej Ząbkowic Śląskich IV kadencji.

Przewodnicząca – Paulina Przybylska
 Wiceprzewodniczący – Fabian Mikoś  
Sekretarz – Barbara Osadnik

Członkowie Prezydium:

Weronika Kwiatkowska
Kacper Dominik

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.