ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Spotkanie z pisarzem Janem Grzegorczykiem

04.10.2012, 18:00 - 04.10.2012, 20:30

4 października koło Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich organizuje drugie w tym roku spotkanie autorskie z popularnym pisarzem. Tym razem będzie nim JAN GRZEGORCZYK, autor pochodzący i związany z Poznaniem czego – świadomie i nieświadomie – daje wyraz w swojej bogatej twórczości.

Spotkanie z pisarzem Janem Grzegorczykiem

Jego poczytność przypieczętowała trylogia o podtytule „Przypadki księdza Grosera”. Powieść – obrazująca życie współczesnego kleru, ludzi kościoła, ale i zwykłych mieszkańców Polski – szybko okazała się bestsellerem wydawniczym ocenianym przez pryzmat łamania tabu, pisania o kościele bez patosu, nabożności, przy użyciu normalnego, codziennego języka. Równą popularnością cieszyły się opowiadania ze zbioru „Niebo dla akrobaty” osadzone w środowisku hospicjum. Napisane raz z pozycji personelu, raz z punktu widzenia podopiecznych hospicjum. Niedawno J. Grzegorczyk wydał powieści „Chaszcze” i ich kontynuację „Puszczyk”. Ostatnia książka to znów opowiadania pt. „Pieśń słoneczna Róży Bluszcz”.

Zmagając się z trudną materią, jaką jest tematyka wiary, religii, funkcjonowania kościoła katolickiego, autor kieruje się myślą XIX-wiecznego pisarza francuskiego Renè Chateaubrianda: „Pisz tekst religijny tak, aby młodzieniec niedowiarek chłonął go jak gorszącą powieść”.

Koło SBP zaprasza na spotkanie z Janem Grzegorczykiem 4 października do restauracji „Arkady” na godz. 17.00. Autor zapowiedział dostarczenie do Ząbkowic swoich książek. Da to możliwość nabycia jakiegoś tytułu z jego dedykacją.

fot. radiomerkury.pl i przewodnik-katolicki.pl

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.