Zespół Szkół Atheneum rozpoczął realizację projektu „E-learning szansą na lepsze jutro”. W ramach projektu przeprowadzone zostanie kształcenie w dwóch szkołach: Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych (dla absolwentów gimnazjum lub 8-letniej szkoły podstawowej) – nauka trwa 3 lata; Uzupełniającym Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych (dla absolwentów zasadniczej szkoły zawodowej) – nauka trwa 2 lata.
Uczestnicy projektu nie płacą czesnego. Kształcenie odbywa się za pośrednictwem Internetu, więc nie ma potrzeby przyjeżdżania na zajęcia.
W ramach projektu organizowane będą konferencje instruktażowe dla słuchaczy, podczas których będą się mogli zapoznać z obsługą internetowej platformy edukacyjnej. Ponadto słuchacze zostaną wyposażeni w nośniki danych (pendrive), które umożliwią im archiwizację materiałów dydaktycznych. Dzięki uczestnictwu w projekcie będą mieć również zapewnione wyposażenie w podręczniki szkolne.
Kształcenie w takiej formie uzyskało akceptację Kuratorium Oświaty we Wrocławiu. Szkoły posiadają uprawnienia szkół publicznych, co oznacza, że ich ukończenie daje wykształcenie średnie i uprawnia do przystąpienia do matury.
Projekt „E-learning szansą na lepsze jutro” realizowany jest przez Zespół Szkół Atheneum w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (Priorytet IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach Działanie 9.3. Upowszechnianie formalnego kształcenia ustawicznego).