ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

730 lat Ząbkowic Śląskich – Uroczysta sesja Rady Miejskiej

30.10.2017
Ząbkowice Śląskie obchodzą w tym roku swoje 730-lecie. Przez cały rok z tej okazji organizowane są różne wydarzenia kulturalne, a w minioną sobotę w Ząbkowickim Ośrodku Kultury odbyła się z tej okazji uroczysta sesja Rady Miejskiej Ząbkowic Śląskich, z udziałem Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej, posłanek Moniki Wielichowskiej i Katarzyny Mrzygłockiej, delegacji miast partnerskich, samorządów oraz zaproszonych gości i mieszkańców.

Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej w kościele pw. Św. Anny w Ząbkowicach Śląskich, skąd uczestnicy przeszli pod Ratusz, gdzie odsłonięta została pamiątkowa tablica.  Następnie obchody przeniosły się do Sali widowiskowej ZOK-u, gdzie odbyła się uroczysta sesja rady miejskiej, którą prowadził Przewodniczący Rady Miejskiej Ząbkowic Śląskich Andrzej Dominik. Na sesji swoje przemówienie wygłosił burmistrz Marcin Orzeszek oraz zaproszeni goście. Wręczone zostały również nagrody w konkursach: „Pocztówka z Ząbkowic Śląskich” oraz „Moje miasto nocą”.

Po zakończonej części oficjalnej wystąpiły dzieci z Przedszkola Publicznego nr 1 oraz Przedszkola Publicznego nr 2, a także kwartet smyczkowy Evviva l'arte. Krótki rys historyczny przedstawił zebranym Kamil Pawłowski. Po sesji była okazja do obejrzenia wystawy pt.: „Ząbkowice Śląskie – miasto, którego już nie ma” w hallu Ząbkowickiego Ośrodka Kultury.

 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.