ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

LXII Sesja Rady Miejskiej Ząbkowic Śląskich – remontujemy przedszkola, szkołę i Halę Słoneczną

26.05.2022
LXII posiedzenie Radnych Rady Miejskiej, które odbyło się 26 maja 2022 r. to przede wszystkim ważne decyzje w zakresie zwiększenia środków na remont Przedszkola Publicznego Nr 5, Szkoły Podstawowej Nr 3 oraz Hali Słonecznej.

Przyjęto następujące zmiany w budżecie miasta i gminy na 2022 rok:

 • przebudowa pomieszczeń kuchni i stołówki w Szkole Podstawowej Nr 3 w Ząbkowicach Śląskich – zwiększenie środków o 357 411,36 zł;
 • termomodernizacja budynków oświatowych w Ząbkowicach Śląskich – zwiększenie środków o 600 000,00 zł na remont Przedszkola Publicznego Nr 5;
 • przebudowa Hali Słonecznej w Ząbkowicach Śląskich w celu adaptacji pomieszczeń na cele hotelowe – wprowadzenie nowego zadania inwestycyjnego do budżetu w związku z zapotrzebowaniem na większą ilość miejsc hotelowych dla obozów sportowych – 150 000,00 zł.

Porządek obrad:        

 1. Otwarcie sesji.
 2. Stwierdzenie prawomocności obrad.
 3. Przedstawienie porządku obrad.
 4. Przyjęcie protokołu z dnia 12.04.2022 r. oraz 28.04.2022 r.
 5. Informacje Przewodniczącego Rady o działaniach podejmowanych w okresie międzysesyjnym. 
 6. Sprawozdanie z działalności Burmistrza w okresie międzysesyjnym.
 7. Rozpatrzenie projektu uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie określenia zasad udzielenia dotacji celowych ze środków budżetu Gminy Ząbkowice Śląskie na dofinansowanie budowy lub przebudowy wiat śmietnikowych. (projekt nr 1)
 8. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie uchylenia uchwały Rady Miejskiej Ząbkowic Śląskich z dnia 31 marca 2022 r. w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów związanych ze złożami: „Kluczowa”, „Brodziszów I” oraz „Brodziszów – Kłośnik”. (projekt nr 2)
 9. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów związanych ze złożami: „Kluczowa”, „Brodziszów I” oraz „Brodziszów – Kłośnik”. ( projekt nr 3)  
 10. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie przyjęcia „Programu Ochrony Środowiska dla Gminy Ząbkowice Śląskie na lata 2022-2025 z perspektywą do roku 2029”. (projekt nr 4)
 11. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie nadania nazwy ulicy na terenie miasta Ząbkowice Śląskie. (projekt nr 5)
 12. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie powierzenia Burmistrzowi Ząbkowic Śląskich uprawnień w zakresie ustalenia wysokości cen i opłat za usługi komunalne o charakterze użyteczności publicznej oraz za korzystanie z obiektów i urządzeń użyteczności publicznej. (projekt nr 6)
 13. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie nadania nazwy ulicy na terenie miasta Ząbkowice Śląskie. (projekt nr 7)
 14. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie wprowadzenia zmian w budżecie miasta i gminy na 2022 rok. (projekt nr 8).  
 15. Interpelacje i zapytania radnych.
 16. Wolne wnioski i informacje.
 17. Zakończenie obrad.

 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.