ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Zwiedzanie ząbkowickiego zamku w nowej odsłonie

01.07.2022
Ząbkowicki zamek odwiedziło dzisiaj wielu gości. Wydarzenie przygotowane zostało przez pracowników Ząbkowickiego Centrum Kultury i Turystyki. Nie zabrakło atrakcji, dopisała pogoda.

Na wyjątkowe zwiedzanie przybyli m. in. Pan Wojciech Murdzek, Sekretarz Stanu i Pełnomocnik Rządu do spraw reformy funkcjonowania instytutów badawczych; Pan Marek Dyduch Poseł na Sejm Rzeczypospolitej; Pan Stanisław Jurcewicz Radny Sejmiku Wojewódzkiego; Radni Rady Miejskiej Ząbkowic Śląskich, Radni Rady Powiatu Ząbkowickiego; Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Ząbkowicach Śląskich oraz Komendant Powiatowy Policji w Ząbkowicach Śląskich.

Mieszkańcy i Goście mogli obejrzeć event z armatą w roli głównej – wystrzał odbył się dwukrotnie, przed zamkiem oraz na dziedzińcu. Zwiedzanie uświetniły pokazy walk rycerskich  oraz degustacja kuchni zamkowej – wśród potraw znalazły się podpłomyki, pieczony prosiak, dzik i tradycyjny chleb ze smalcem.

Zapraszamy wszystkich, którzy jeszcze nie mieli okazji odwiedzić zamku po rewitalizacji – szczegóły dot. zwiedzania na http://www.zckit.pl/

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.