ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

15 listopada mija termin płatności IV raty podatku

02.11.2016
Uprzejmie przypominamy, że dnia 15 listopada upływa termin płatności IV raty podatku od nieruchomości oraz podatku rolnego przez osoby fizyczne. Każdy właściciel nieruchomości zobowiązany jest do corocznego uiszczania podatku z tytułu posiadanej nieruchomości. Osoby fizyczne takiej opłaty dokonują na podstawie decyzji otrzymanej z gminy.

Po zmianie, jeśli roczna kwota podatku nie przekracza 100 zł, podatek jest płatny jednorazowo w terminie płatności pierwszej raty.

 

Podatek od nieruchomości można opłacać jednorazowo w pełnej wysokości lub w ustawowych terminach:

 

  • I rata - do dnia 15 marca,
  • II rata - do 15 maja,
  • III rata - do 15 września
  • IV rata - do 15 listopada roku podatkowego.

Wpłat można dokonywać przelewem na rachunek Urzędu Miejskiego lub w kasie Banku Spółdzielczego w Urzędzie Miejskim przy ul. 1 Maja 15 w Ząbkowicach Śląskich.

Przypominamy również, że do 10 dnia każdego miesiąca należy uiścić opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi za miesiąc poprzedni.

Jednocześnie przypominamy, iz za wpłatę m.in. podatku na rzecz Gminy Ząbkowice Śląskie w Banku Spółdzielczym i jego punktach (siedziba Urzędu Miejskiego 1 Maja 15; Rynek 10, ul. Jasna 2A; Osiedle XX-lecia 16; siedziba Starostwa Powiatowego ul. B. Prusa 5) pobierana jest opłata w wysokości tylko 1 zł.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.