ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

157 pieców wymienionych – będą kolejne!

24.01.2019
Przypominamy, że jutro (tj. 25 stycznia) mija termin składania wniosków o dotację na wymianę źródeł ogrzewania. Można otrzymać nawet 50% dofinansowania wymiany starych pieców na nowe, ekologiczne.

Zadania związane z wymianą pieców zamknęły się w 2018 roku ogólną kwotą ponad 1,8 mln złotych w tym dofinansowanie przekazane mieszkańcom to blisko 900 tysięcy złotych (w 2017 roku kwota dotacji przekazana mieszkańcom to 335 000 zł).  Program wymiany pieców realizowany od 2017 roku pozwolił na wymianę 157 nieekologicznych pieców oraz jednej kotłowni lokalnej. Ogółem zainstalowano 89 nowych kotłów gazowych, 6 pieców elektryczne, 18 kotłów na biomasę i 38 kotłów na ekogroszek. Gmina wymienia również kotłownie w obiektach użyteczności publicznej, przechodząc z ogrzewania  węglowego na gazowe (m.in.: Przedszkole Publiczne nr 1 i Przedszkole Publiczne nr 2).

Pamiętać należy również o tym, że wiele osób wymienia stare piece w swoich domach nie składając w urzędzie wniosków o dofinansowanie.  

Osoby, które nie zdążyły w tym naborze złożyć wniosków uspokajamy – w 2019 roku będzie uruchomiony kolejny nabór.

 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.