ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

2 249 642 zł dofinansowania na Rewitalizację Parku Miejskiego

17.08.2012
Gminie Ząbkowice Śląskie decyzją Zarządu Województwa Dolnośląskiego przyznana została dotacja w wysokości 2 249 642,16 zł na realizację projektu pn. "Rewitalizacja Parku Miejskiego im. Sybiraków w Ząbkowicach Śląskich".

W wyniku realizacji tego projektu w ciągu najbliższych dwóch lat zmieni się całkowicie oblicze Parku. Oprócz realizacji nowych ciągów pieszych, odnowienia fosy oraz dwóch fontann planowane jest także wybudowanie placu zabaw dla dzieci, małej architektury, wykonanie nowego oświetlenia parkowego i uporządkowanie terenów zielonych – informuje burmistrz Marcin Orzeszek.

Zadanie realizowane będzie w ramach naboru z działania Odnowa zdegradowanych obszarów miejskich w miastach powyżej 10 tysięcy mieszkańców Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego.

Jest to największe dofinansowanie projektu inwestycyjnego w tym roku jaki otrzymała Gmina Ząbkowice Śląskie. Projekt ten jest ważnym zadaniem modernizującym część obszaru miasta Ząbkowic Śląskich, która służyć będzie jako miejsce odpoczynku i spędzania wolnego czasu przez naszych mieszkańców jak i turystów – mówi burmistrz Marcin Orzeszek.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.