ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

2067 nowych opraw oświetleniowych przy drogach publicznych w Gminie Ząbkowice Śląskie!

12.03.2021
9 marca Zarząd Województwa Dolnośląskiego podjął uchwałę w sprawie wyboru projektów do dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Miło nam poinformować, iż spośród wybranych do dofinasowania projektów znalazł się projekt „Ograniczenie niskiej emisji poprzez wymianę oświetlenia na energooszczędne na terenie gminy Ziębice, gminy Ząbkowice Śląskie i gminy Złoty Stok”, w którym partnerem jest Gmina Ząbkowice Śląskie.

Całkowita wartość projektu to prawie 11 mln złotych, a wartość przyznanego dofinansowania ponad 8,1 mln złotych (75% wydatków kwalifikowanych).

Gmina Ząbkowice Śląskie otrzyma z tego prawie 3,5 mln złotych dofinansowania, przy wydatkach całkowitych ponad 4,6 mln zł.

W zakres przedsięwzięcia wchodzi wymiana 2067 opraw w 1 822 punktach świetlnych. Na terenie miasta zostanie wymienionych 1133 sztuk, natomiast na terenach wiejskich 934 sztuki. Przedsięwzięcie w większości obejmuje wymianę wysięgników i opraw w celu zapewnienia zgodności z normami oraz zapewnienia efektywności energetycznej oświetlenia. W miejscach, w których były duże odległości między słupami i gdzie nie było możliwości spełnienia normy oświetleniowej zaplanowano dogęszczenie punktów świetlnych na istniejących słupach czyli dowieszenie 245 opraw. Inwestycja zakłada wdrożenie systemu IOT zarządzającego i sterującego infrastrukturą oświetleniową.

W ramach zadania dla części dotyczącej naszej gminy wykonane zostanie energooszczędne oświetlenie drogowe przy drogach publicznych na terenie miasta i sołectw gminy Ząbkowice Śląskie.

Projekt "Ograniczenie niskiej emisji poprzez wymianę oświetlenia na energooszczędne na terenie gminy Ziębice, gminy Ząbkowice Śląskie i gminy Złoty Stok" jest dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.