ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

220 tysięcy na oświatę w Gminie Ząbkowice Śląskie

15.11.2017
Ponad 220 000 złotych trafiło w 2017 roku do placówek oświatowych z terenu Gminy Ząbkowice Śląskie w związku z realizowanymi projektami, które otrzymały dofinansowanie.

W ramach programu „Razem bezpieczniej”  poprawi się bezpieczeństwo na ulicy Ziębickiej przy Przedszkolu Publicznym nr 5. W ramach projektu „Modernizacja przejść dla pieszych w Ząbkowicach Śląskich na ul. Ziębickiej” wykonane zostanie nowe oświetlenie i oznakowanie przejścia dla pieszych tak by ułatwić dzieciom i ich rodzicom dostęp do placówki edukacyjnej. Ponad to dzieci z przedszkola poznają zasady udzielania pierwszej pomocy, zasady ruchu drogowego oraz wezmą udział w inscenizacji wypadku drogowego. Uczniowie gimnazjum natomiast wezmą udział w konkursie plastycznym „Jestem zawsze przezorny na przejściach dla pieszych”. Kwota przyznanego dofinansowania wynosi 39 200,00 zł.

Dzięki podpisanej umowie o dofinansowanie w Szkole Podstawowej nr 3 w Ząbkowicach Śląskich realizowany będzie projekt „Rozwój zainteresowań i wyrównanie dysproporcji edukacyjnych za pomocą pozalekcyjnych zajęć wśród wybranej grupy uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Ząbkowicach Śląskich”. Uczniowie realizować będą zajęcia pozalekcyjne z matematyki, informatyki oraz uczestniczyć będą w wyjazdach edukacyjnych. Wartość dofinansowania wynosi 127 493,16 złotych, a projekt realizowany będzie do czerwca 2019 roku.

W Szkole Podstawowej w Stolcu realizowany jest projekt „Bezpieczna plus”. Uczniowie tej placówki realizować będą działania w czterech modułach tj. Akademia małego strażaka, I ty możesz zostać ratownikiem, Młody obywatel oraz dziecięcy zespół ludowy. Szkoła wzbogaci się o nowy sprzęt multimedialny zaś uczniowie uczestniczyć będą w wyjazdach do filharmonii oraz teatru. Kwota dotacji wynosi 20 620,00 zł.

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ząbkowicach Śląskich otrzymała dofinansowanie w ramach rządowego programu „Aktywna Tablica”. Dzięki otrzymanej dotacji w wysokości  13 950,64 złotych szkolna infrastruktura informatyczna wzbogaci się o nowy sprzęt multimedialny w tym projektor oraz dwa monitory interaktywne 55 cali. Projekt obejmie trzy klasopracownie.

Dzięki pozytywnej akceptacji wniosku Gminy Ząbkowice Śląskie do końca 2017 roku zrealizowany będzie projekt dotyczący wyposażenia gabinetów profilaktyki zdrowotnej. W szkołach podstawowych nr 1, nr2, nr 3 w Ząbkowicach Śląskich oraz w Zwróconej i Stolcu  wyposażone zostaną w nowy sprzęt gabinety profilaktyki zdrowotnej. Wojewoda Dolnośląski przyznał na ten cel Gminie Ząbkowice Śląskie kwotę 24 973,00 zł.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.