ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

30 drużyn w Dolnośląskim Turnieju Mini Siatkówki

25.10.2016
Dokładnie 30 drużyn z Dolnego Śląska wzięło udział w Turnieju Mini Siatkówki, który został rozegrany w ząbkowickiej Hali Słonecznej. Turniej przebiegał w ramach programu „Powszechnej nauki gry w siatkówkę”, któremu patronuje Impel Wrocław, a realizuje fundacja „Kraina Siatkówki”. W Ząbkowicach Śląskich grały zespoły z Kłodzka, Miękini, Bielan Wrocławskich, Jaworzyny Śląskiej, Kątów Wrocławskich, Janowic Wielkich i oczywiście z Ząbkowic Śląskich.

W sobotnich zmaganiach siatkarskich uczestniczyły dziewczynki z klas 4, 5 i 6 szkół podstawowych. Grano w trzech kategoriach wiekowych w tzw. „dwójkach”, „trójkach” i „czwórkach”. Po kilku godzinach sportowych emocji na największe uznanie zasłużyły siatkarki reprezentujące miasto Kłodzko. To one najczęściej stawały na podium i nie dawały szans rywalkom. Z dobrej strony pokazały się również Ząbkowiczanki, którymi opiekuje się Urszula Saryczew. Gospodyni turnieju dwukrotnie meldowały się w pierwszej czwórce.

 

Dwójki siatkarskie – dziewczynki z klas 4

1. Kłodzko 3

2. Kłodzko 2

3. Kłodzko 1

4. Bielany Wrocławskie 1

 

Trójki siatkarskie – dziewczynki z klas 5

1. Janowice Wielkie

2. Ząbkowice Śląskie 1

3. Katy Wrocławskie 1

4. Jaworzyna Śląska

 

Czwórki siatkarskie – dziewczynki z klas 6

1. Kłodzko 1

2. Bielany Wrocławskie 1

3. Kłodzko 2

4. Ząbkowice Śląskie 2

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.