ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

54 indeksy rozdane! Ruszył Uniwersytet Dziecięcy w Ząbkowicach Śląskich

12.10.2015
Inauguracja roku akademickiego 2015/2016 Uniwersytetu Dziecięcego odbyła się w sobotę 10 października w Auli Liceum Ogólnokształcącego w Ząbkowicach Śląskich. O godz. 10:00 zabrzmiało uroczyste Gaudeamus, następnie i indeksy młodym studentom wręczył burmistrz Marcin Orzeszek. Pięćdziesięcioro czworo młodych studentów w wieku od 5 do 7 lat rozpoczęło przygodę z nauką. Podczas dwóch semestrów uczestniczyć będą w zajęciach z chemii, historii, plastyki, bawić się światłem, poznawać techniki origami, kirigami i warsztatów teatralnych.

„Jest to ciekawy projekt edukacyjny  jaki wprowadzamy w Gminie Ząbkowice Śląskie i mam nadzieję, że zostanie dobrze przyjęty zarówno przez dzieci jak i rodziców. Jak wiadomo maluchy najlepiej uczą się poprzez zabawę czy praktyczny udział w warsztatach. Dostrzegają otaczający ich świat, odkrywają tajemnice i poznają różnorodność świata. Program studiów jest tak skonstruowany, aby zainteresować w jak największym stopniu młodych Żaków. Wierzę, że wielu z nich odkryje w sobie nowe pasje , talenty i w późniejszych latach je będą rozwijać” – powiedział Marcin Orzeszek Burmistrz Ząbkowic Śląskich.

Zajęcia będą odbywały się dwa razy w miesiącu (poza lutym, gdy odbędą się jedne zajęcia) w Gimnazjum nr 1 i nr 2, w Bibliotece Publicznej oraz w Izbie Pamiątek Regionalnych.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.