ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

725 lat Ząbkowic Śląskich – „Tu jest moje miejsce, tu jest mój dom”

28.05.2012
Z okazji 725-lecia Ząbkowic Śląskich Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Ząbkowicach Śl. realizuje projekt finansowany przez Fundację Banku Zachodniego WBK „Bank Ambitnej Młodzieży” skierowany do uczniów szkół powiatu ząbkowickiego p.n. „Tu jest moje miejsce, tu jest mój dom – Ziemia Ząbkowicka w pigułce”.

10 maja w czytelni biblioteki uczniowie z Publicznego Gimnazjum Nr 1 i Publicznego Gimnazjum Nr 2 mieli okazję wysłuchać prelekcji pt. „725 lat Ząbkowic Śląskich” Pana Jerzego Organiściaka. Natomiast 25 maja również w bibliotece odbył się konkurs wiedzy historycznej „Jest takie miejsce…”. Po przeprowadzeniu eliminacji i finału największą ilość punktów zdobyli: I miejsce - Dorota Świątek z Publicznego Gimnazjum Nr 2 w Ząbkowicach Śl., II miejsce - Paulina Krzyszowska z Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Ząbkowicach Śl., III miejsce - Michał Duraj z Publicznego Gimnazjum Nr 2 w Ząbkowicach Śl.

Pokazano również prezentacje multimedialne, jedną o zabytkach Ząbkowic Śl., drugą o zabytkach Ziębic – wykonane przez uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Nagrody najlepszym wręczyły : Pani Zofia Czajkowska – Dyrektor BZ WBK w Ząbkowicach Śl. i Pani Ewa Figzał – Zastępca Burmistrza Ząbkowic Śl. Członkowie komisji konkursowej Pan Stanisław Grochociński i Pan Jerzy Organiściak , wieloletni przewodnicy turystyczni, pasjonaci historii, pogratulowali wiedzy uczestnikom konkursu.

Tekst i zdjęcia: Biblioteka Publiczna

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.