ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

80 Wiosenny Rajd Ziemi Ząbkowickiej

28.03.2012
Stowarzyszenie Inicjatyw Na Rzecz Dzieci zorganizowało w dniu 24 marca 2012 r. 80 Wiosenny Rajd Ziemi Ząbkowickiej- XVIII Integracyjny Rajd Dla Osób Niepełnosprawnych - "TOPIENIE MARZANNY”. Uczestniczyło w nim 312 osób, w tym 49 to osoby niepełnosprawne.

W sławnym już rajdzie udział wzięły m.in. dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjów z Ząbkowic Śląskich oraz z Ziębic, zespoły szkolno-przedszkolne z Barda i Stolca, ośrodki szkolno-wychowawcze z terenu gminy, Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Osób Niepełnosprawnych Ziemi Ząbkowickiej „Integracja”.

Po odbyciu czynności organizacyjnych oraz wręczeniu odznak rajdowych, uczestnicy wystartowali, kolejno pokonując następujące trasy: „ambitną” :Przełęcz Kłodzka-Bardo; „romantyczną”: Wojciechowice-Przełęcz Łaszczowa-Bardo; „przyrodniczą”: Przełęcz Wilcza-Bardo oraz „super integracyjną”: Janowiec-Bardo.

 Po dojściu wszystkich grup do Barda w parku przy zakolu Nysy Kłodzkiej odbyły się zawody strzeleckie z broni pneumatycznej i przejazd pojazdami policyjnymi. Przy ognisku pieczono kiełbaski.

Z okazji 80-ego jubileuszu Stowarzyszenia Inicjatyw na Rzecz Dzieci, Burmistrz Ząbkowic Śląskich spotkał się z uczestnikami rajdu i wręczył dyplomy z podziękowaniami dla „starej” kadry, która działa i organizuje rajdy już od 1993 r. Ten miły akcent był zwieńczeniem 19-letniej pracy stowarzyszenia.

W trakcie imprezy nie zabrakło też licznych, zróżnicowanych konkursów wiedzy oraz zręcznościowych. Przeprowadzono też losowanie na „9 tysięcznego” uczestnika rajdów. Został nim uczeń SP Nr 2 w Ziębicach - Jakub Popko. Smaczna grochówka umilała radosną atmosferę, a na zakończenie rajdu – jak przystało na kulturę i tradycję - prezentacja zdjęć z ubiegłorocznych pięciu rajdów połączona z topieniem „Marzanny” w Nysie jako symboliczny, staropolski sposób pożegnania zimy 2011/2012.  

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.