ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

85 Jubileuszowy Rajd Ziemi Ząbkowickiej - XXIII Integracyjny Rajd dla Osób Niepełnosprawnych

26.03.2013
Stowarzyszenie Inicjatyw Na Rzecz Dzieci zorganizowało 85 JUBILEUSZOWY Rajd Ziemi Ząbkowickiej- XXIII Integracyjny Rajd Dla Osób Niepełnosprawnych - "TOPIENIE MARZANNY”. Uczestniczyło w nim 282 osoby, w tym 15 osób niepełnosprawnych. Rajd odbył się w dniu 23 marca, objął trzy trasy: I – z Przełęczy Wilczej do Barda; II – z Kamieńca Ząbkowickiego do Barda i III – z Przyłęku do Barda.

Grupy turystyczne reprezentowały szkoły i instytucje z Ząbkowic Śląskich, Zwróconej, Ziębic, Barda, Stolca, Kamieńca Ząbkowickiego. Gościnnie przybyła grupa z Klubu Czeskich Turystów z Ćervenego Kostelca i ze Szkoły Podst. Wilków- Osiedle k. Złotoryji.

 

Przewodnicy sudeccy opracowali trzy trasy:

1. "przyrodnicza"- Przeł. Wilcza (530 m)- Wilczak (637m)- Wielka Cisowa Góra (590m)  - Leszek (530m) - Bardo
2. "wodna"- Kamieniec Ząbk.- Dzbanów- Janowiec-Bardo
3. "super integracyjna"- Przyłęk- Janowiec- Kalwaria (583m)- Bardo

Podczas rajdu nie obyło się bez pieczenia kiełbasek, ogniska i zawodów strzeleckich z broni pneumatycznej. „Rajdowcy” spotkali się z Burmistrzem Marcinem Orzeszkiem oraz Starostą Romanem Festerem na trasie nr 3. Po pokonaniu trasy, wszyscy udali się do ciepłego Centrum Kultury i Promocji w Bardzie.Na zakończenie rajdu wrzucono „Marzanny” do Nysy Kłodzkiej, jako symboliczny, staropolski sposób pożegnania zimy 2012/2013.

Od 1993 r. Zarząd Główny Stowarzyszenia Inicjatyw na Rzecz Dzieci Ziemi Ząbkowickiej zorganizował 85 rajdów pieszych w górach- 23 Integracyjne Rajdy dla Osób Niepełnosprawnych. Udział wzięło 10. 085 osób, w tym 802 to osoby niepełnosprawne.

Fot. Janusz Sobuś, Magda Kolanek, Anna Majorczyk

Wyniki konkursów: 85-rajd-wyniki-konkursow.pdf

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.