ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

88 Rajd Ziemi Ząbkowickiej - XXVI Integracyjny Rajd dla Osób Niepełnosprawnych

22.11.2013
Stowarzyszenie Inicjatyw Na Rzecz Dzieci Ziemi Ząbkowickiej zorganizowało 88 Rajd Ziemi Ząbkowickiej - XXVI Integracyjny Rajd Dla Osób Niepełnosprawnych - „ŚNIEŻNIK 2013”. Uczestniczyło w nim 121 osób, w tym 17 osób niepełnosprawnych. Rajd odbył się 16 listopada 2013, objął dwie trasy: Kletno-Śnieżnik-Międzygórze oraz trasę objazdowo-pieszą dla najmłodszych uczestników: Przełęcz Puchaczówka-Bystrzyca Kłodzka-Międzygórze.

Grupy turystyczne reprezentowały szkoły i instytucje z Ząbkowic Śląskich, Ziębic, Stolca, Zwróconej i Kamieńca Ząbkowickiego. Gościnnie – po raz drugi - przybyła grupa wolontariuszy z Klubu Seniora w Ząbkowicach Śląskich i Kamieńcu Ząbkowickim.

I TRASA wiodła żółtym szlakiem z Kletna, gdzie główną atrakcją była Jaskinia Niedźwiedzia, przez rozdroże pod Żmijowcem, Halę pod Śnieżnikiem na najwyższy szczyt w polskich Sudetach położonym poza Karkonoszami - Śnieżnik. Po drodze przewodnicy przekazywali ciekawostki historyczne, geograficzne i przyrodnicze związane z regionem. Na Śnieżniku „rajdowicze” odwiedzili jedno z najstarszych schronisk na ziemiach polskich - Schronisko PTTK "Na Śnieżniku" im. Zbigniewa Fastnachta. Zdobyto 23 punkty do Górskiej Odznaki Turystycznej.

II TRASA dostosowana była do możliwości najmłodszych – dzieci przebyły drogę po byłych wyrobiskach górniczych, zbierały minerały i podziwiały widoki z Przełęczy Puchaczówka. Zwiedziły Bystrzycę Kłodzką i Międzygórze – miłą niespodzianką była wizyta w Ogrodzie Bajek w Międzygórzu. Zdobyto 8 punktów GOT.

Na zakończenie wszyscy uczestniczy rajdu – dzieci i dorośli spotkali się w Międzygórzu przy wspólnym ognisku i pieczeniu kiełbasek. W miłej atmosferze ogłoszono wyniki konkursów i wręczono nagrody.

Zobacz wyniki konkursów 88 RAJDU ZIEMI ZĄBKOWICKIEJ

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.