ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Franciszek Pokryszka otrzymał akt mianowania na stopień oficerski kapitana

17.08.2018
_DSC1075
Burmistrz Marcin Orzeszek wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Andrzejem Dominikiem uczestniczyli dziś w ceremonii mianowania żołnierza Franciszka Pokryszki na kolejny, wyższy stopień oficerski – kapitana.

Pan Franciszek przyjął odznaczenie z rąk Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Kłodzku ppłk Marka Tomaszewskiego. Podczas wręczenia towarzyszyli mu bliscy i rodzina.

Urodził się w 1921 r. Jest wyróżniony  tytułem "Honorowego Obywatela Ząbkowic Śląskich" oraz "Zasłużonego dla Ząbkowic Śląskich. Przez wiele lat działał na rzecz rozwoju naszej gminy. Z jego inicjatywy przeprowadzono wiele inwestycji (budowa dróg, gazyfikacja wsi). Od 1950 r. był radnym Powiatowej Rady Narodowej, zaś od roku 1974 pełnił funckję Naczelnika Gminy Ząbkowice Śląskie oraz w latach późniejszych – funkcję Zastępcy Naczelnika. Jest odznaczony m.in. Krzyżem Virtuti Militari (1969), Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski (1976).

Gratulujemy Panu Franciszkowi awansu i życzymy wszystkiego dobrego – przede wszystkim dużo zdrowia.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.