ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Projekty społeczne w Gminie Ząbkowice Śląskie - AKTYWNA INTEGRACJA i SENIOR PLUS

17.08.2018
projekty społeczne w Gminie Ząbkowice Śląskie
Realizacja projektów społecznych jest niezwykle ważna w aspekcie rozwoju Gminy Ząbkowice Śląskie. W roku 2018 na realizację projektów skierowanych bezpośrednio do mieszkańców pozyskano kwotę blisko 0,5 mln złotych.

Dzięki wsparciu unijnemu w wysokości 231 278,46 złotych rozpoczęła się realizacja projektu „Aktywna integracja – szansą dla wszystkich” ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego. Projekt dotyczy zwiększenia aktywności społecznej i zawodowej wśród 20 zamieszkujących naszą gminę osób zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem, którzy korzystają ze świadczeń pomocy społecznej.  Uczestnicy projektu otrzymują wsparcie w zakresie rozwijania kompetencji niezbędnych do skutecznego poszukiwania pracy. Dodatkowo wezmą udział w kursach i szkoleniach zawodowych oraz otrzymają wsparcie finansowe w ramach zawartych kontraktów socjalnych.

Innym niezwykle ważnym projektem jest utworzenie Dziennego Domu Opieki Senior Plus. Dzięki pozyskanej w ramach programu wieloletniego Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej dotacji w wysokości ponad 228 000 złotych w budynku OPS na Osiedlu XX – lecia powstanie 15 miejsc dziennej opieki dla seniorów. Budynek ten jest w pełni dostosowany do realizacji tego typu zadań ponieważ w 2017 roku dzięki utworzeniu ośrodka wsparcia dla osób i rodzin dotkniętych przemocą w rodzinie działającym przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Ząbkowicach Śląskich zamontowano tam windę. Na realizację tego przedsięwzięcia pozyskano ponad 90 000 złotych  z Programu Osłonowego „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie”.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.