ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Relacja z wizyty opiekunów osób starszych z Czerwonego Kostelca w Ząbkowicach Śląskich

27.09.2021

W dniach 21 – 22.09.2021 r. w ramach Projektu Interreg V – A Republika Czeska – Polska 2014-2020 pn. „Razem w aktywnej starości” opiekunowie osób starszych z Czerwonego Kostelca odwiedzali Ząbkowice Śląskie.
W pierwszym dniu wizyty opiekunowie osób starszych z Czech wspólnie z opiekunami seniorów z Gminy Ząbkowice Śląskie uczestniczyli w warsztatach z fizjoterapii, pierwszej pomocy, muzykoterapii oraz ćwiczenia mózgu. Drugiego dnia odbyła się konferencja podczas której przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich omówił zagrożenia, na które bardzo często narażone są osoby starsze oraz sposoby jak się przed nimi uchronić.
Opiekunowie osób starszych podczas spotkania w naszym mieście zwiedzili również pomieszczenia Dziennego Domu „Senior+” w Ząbkowicach Śląskich.

Dwudniowe spotkanie opiekunów osób starszych z Czerwonego Kostelca i Gminy Ząbkowice Śląskie było ostatnim wydarzeniem zrealizowanym w ramach projektu.
Projekt „Razem w aktywnej starości” jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska 2014-2020 za pośrednictwem Euroregionu Glacensis.

 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.