ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Zakończył się pierwszy nabór zgłoszeń na wymianę pieców

25.07.2017

W dniu 18 lipca 2017 roku zakończył się nabór zgłoszeń o zamiarze przystąpienia do realizacji zadania polegającego na wymianie bądź likwidacji starego źródła na nowe, ekologiczne źródło ciepła oraz wnioskowanie o udzielenie dotacji celowej ze środków budżetu gminy Ząbkowice Śląskie pochodzących z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na dofinansowanie przedsięwzięć służących ochronie powietrza.

Mieszkańcy Gminy Ząbkowice Śląskie złożyli 73 wnioski na kwotę ponad 600 000 tysięcy złotych dofinansowania. W chwili obecnej trwają procedury weryfikacji wniosków oraz pozyskania środków finansowych w ramach programu pn. „Ograniczanie niskiej emisji na obszarze województwa dolnośląskiego”. W ramach programu planuje się na terenie Gminy Ząbkowice Śląskie likwidację 64 pieców indywidualnych oraz kotłowni lokalnych co pozwoli na znaczną redukcję emisji zanieczyszczeń z niskiej emisji.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.