ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

9 miesięcy i ponad 23 miliony pozyskanych środków w 2019 roku

12.09.2019
Od początku 2019 roku pozyskaliśmy już ponad 23 miliony środków zewnętrznych na rozwój Gminy Ząbkowice Śląskie!
Gmina Ząbkowice Śląskie każdego roku pozyskuje środki zewnętrzne na realizację wielu zadań – tak wielomilionowych inwestycji, jak i mniejszych, a równie ważnych projektów społecznych. W 2019 roku pozyskaliśmy już 23 062 248,59 zł!

Obecnie, właśnie m.in. dzięki pozyskiwanym środkom zewnętrznym przebudowujemy drugą część ul. Piastowskiej (od strony ul. Bohaterów Getta w kierunku Szkoły Podstawowej nr 2), ul. Kusocińskiego, ul. Parkową, łącznik drogowy między Bobolicami a Sieroszowem, drogę wewnętrzną w Strąkowej. Powstaje także kolejny odcinek chodnika od ul. Powstańców Warszawy do Jaworka. Uzyskaliśmy w tym roku także dofinansowanie na zapewnienie funkcjonowania Dziennego Domu „Senior+” . W tym roku otrzymaliśmy także dodatkowy milion złotych na Budowę Krytego Basenu.  

Bardzo ważną działalnością, na którą pozyskujemy środki jest ochrona środowiska. Pozyskaliśmy kolejne 350 000 zł na wymianę źródeł ogrzewania. Łącznie – od początku programu, wliczając w to dopiero co podpisane umowy – zlikwidowaliśmy bądź zlikwidujemy 250 pieców i 2 lokalne kotłownie.  Będziemy także kontynuować usuwanie azbestu, na które również otrzymaliśmy dofinansowanie.

Nie zapominamy o ekologii również dbając o polepszenie jakości życia Mieszkańców. Dzięki dofinasowaniu blisko 11 mln złotych zakupimy 7 autobusów niskoemisyjnych do obsługi komunikacji podmiejskiej. W naszej gminie pojawi się 7 takich autobusów, które zapewnią transport wewnątrz całej naszej gminy – nie tylko na terenie miasta, ale również z miejscowości wiejskich.

Nie zapominamy też o modernizacji naszej bazy oświatowej.  W ramach zadania „Posiłek w szkole i w domu” w Szkole Podstawowej nr 1 zostanie wyremontowana kuchnia, a w Szkole Podstawowej nr 3 zakupione zostanie nowe wyposażenie kuchni.

Blisko ukończenia jest także budynek wielofunkcyjny na boisko sportowym w Stolcu, pozyskaliśmy także środki na budowę dwóch Otwartych Stref Aktywności oraz budowę boiska sportowego przy Szkole Podstawowej nr 2. W połączeniu z realizowanym zadaniem budowy boiska przy Szkole Podstawowej nr 1, to kolejny krok w rozwoju bazy sportowej w naszej gminie.

Warta wyróżnienia jest także nasza współpraca międzynarodowa. Do wcześniej pozyskanych 4 milionów złotych na przebudowę zamku (nasza gmina jest w tym projekcie liderem – zostanie wyremontowany i przystosowany do obsługi ruchu turystycznego nasz zamek oraz zamek Vizymburk w Czechach) należy dodać projekt „Sport i Kultura nas bawią”. W ramach tego projektu w Ząbkowicach Śląskich oraz partnerskim Cervenym Kostelcu odbędą się spektakle teatralne i wymiana kulturalna, zorganizowane zostaną także zawody sportowe między młodzieżą z naszej gminy i z Czech.

W tym roku otrzymaliśmy dofinansowanie w sumie na 31 różnego rodzaju projektów. To jednak nie koniec, ponieważ w najbliższych tygodniach rozstrzygną się kolejne konkursy, w których aplikujemy o środki zewnętrzne.                   

 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.