ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

50-lecie Stolczanek

28.10.2019
Zespół Stolczanki ze Stolca w minioną sobotę obchodził 50-lecie swojego istnienia. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele parafialnym w Stolcu, po której wszyscy uczestniczy spotkali się na części oficjalnej w świetlicy wiejskiej. Specjalne podziękowania dla wszystkich członków zespołu wyraził burmistrz Marcin Orzeszek oraz przewodniczący rady miejskiej Andrzej Dominik, przekazując również pamiątkowe lustro na ręce przewodniczącej KGW w Stolcu i kierowniczki zespołu Stolczanki Haliny Antoszczyszyny. Po oficjalnych wystąpieniach i podziękowaniach dla wszystkich zebranych wystąpiły zespoły Stolczanki oraz Lasowiaczek. W obchodach 50-lecia uczestniczyły także inne, zaprzyjaźnione Koła Gospodyń Wiejskich z całej okolicy.

Gratulujemy zespołowi pięknego jubileuszu i dziękujemy za 50 lat krzewienia kultury ludowej. Życzymy wszystkim – byłym i obecnym – członkom zespołu zdrowia, uśmiechu i niegasnącej pasji do ludowej kultury.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.