ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Opieka Wytchnieniowa – edycja 2021

10.12.2020
Ośrodek Pomocy Społecznej ogłasza nabór do Programu „Opieka wytchnieniowa – edycja 2021”, realizowanego w ramach Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych.

Program „Opieka wytchnieniowa” jest adresowany do  osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności oraz  dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności,  których członkowie rodzin lub opiekunowie sprawujący bezpośrednią opiekę, wymagają wsparcia w postaci doraźnej, krótkotrwałej przerwy w sprawowaniu opieki oraz podniesienia swoich umiejętności i wiedzy w zakresie opieki nad tym osobami. Program adresowany jest do dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności, jeżeli występuje konieczność stałej lub długotrwałej opieki, lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji, jak również konieczności stałego współudziału na co dzień opiekuna dziecka w procesie jego leczenia, rehabilitacji i edukacji.

Nasza gmina rozważa realizację Programu „Opieka wytchnieniowa”- edycja 2021 - świadczenie usługi opieki wytchnieniowej w ramach pobytu dziennego skierowanego do członków rodzin lub opiekunów sprawujących bezpośrednią opiekę nad dziećmi z orzeczeniem o niepełnosprawności łącznie ze wskazaniami, o których mowa powyżej oraz osób o znacznym stopniu niepełnosprawności niekorzystających z innych form usług w:

  • miejscu zamieszkania osoby niepełnosprawnej,
  • ośrodku wsparcia, domu pomocy społecznej jako zorganizowanej usługi.

Świadczenie usługi opieki wytchnieniowej w ramach pobytu dziennego może odbywać się w:

  • miejscu zamieszkania osoby z niepełnosprawnością,
  • ośrodku wsparcia,
  • innym miejscu wskazanym przez uczestnika Programu, które otrzyma pozytywną opinię realizatora Programu.

W ramach Programu ustala się limit 240 godzin w roku dla usługi opieki wytchnieniowej świadczonej w ramach pobytu dziennego.

Mając na względzie powyższe zwracamy się do osób zainteresowanych tą formą wsparcia o zgłaszanie takiej potrzeby w terminie do 22 grudnia 2020 r. do Ośrodka Pomocy Społecznej w Ząbkowicach Śląskich Osiedle XX-lecia 52.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerami telefonów:

74 8 100 946,

74 8 153 854

Zebrane informacje posłużą do ustalenia zapotrzebowania na tego typu usługę i aplikowanie o środki finansowe na realizację Programu „Opieka wytchnieniowa” – edycja 2021.

 

 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.