ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Święto Konstytucji 3 Maja w Ząbkowicach Śląskich

04.05.2021
Dzień wielkiego święta polskiej myśli konstytucyjnej został uczczony mszą świętą oraz indywidualnym składaniem kwiatów i wieńców pod Pomnikiem Poległym Za Ojczyznę na Placu Jana Pawła II.

Podczas Mszy Świętej za Ojczyznę w kościele p.w. św. Anny okolicznościowe przemówienie wygłosił Burmistrz Marcin Orzeszek, podkreślając istotę wartości w naszym codziennym życiu:

„(…) Bądźmy wrażliwi i  otwarci na wartości -  być może trudno dzisiaj, w obliczu tak wielkiego oddziaływania środowisk społecznych i medialnych, rozróżnić co tak naprawdę jest dobrem. Dlatego ważnym jest mieć świadomość, że żyjąc w państwie demokratycznym, żyjemy według jego zasad. Demokracja wymaga od nas uczestniczenia w życiu społecznym i troski o drugiego człowieka. Dzisiaj ojczyzna oczekuje od nas, abyśmy mieli świadomość dobra wspólnego, abyśmy działali nie tylko dla siebie, ale także dla całego otoczenia i przyszłych pokoleń. Wymaga to cierpliwości, uczciwości, wytrwałości i etosu pracy. I takie postawy powinniśmy dzisiaj ofiarować naszej ojczyźnie, by uczcić doniosłe dzieło myśli polskiego Oświecenia, jakim było uchwalenie Konstytucji 3 Maja.  Przychodzą tu na myśl słowa jednego z największych uczonych XX wieku, wybitnego fizyka i teoretyka – Alberta Einsteina: „Najpierw postaraj się być wartościowym człowiekiem, sukces nadejdzie sam”. Słowa o wielkiej mocy i czystej prawdzie – niech będą w dzisiejszym dniu dla nas źródłem refleksji, ale też motywacją i inspiracją w życiu codziennym.”

Po mszy świętej zostały złożone kwiaty i wieńce pod pomnikiem.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.