ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Komunikat w sprawie organizacji Punktu Szczepień Masowych w Ząbkowicach Śląskich

10.04.2021
  1. Gmina Ząbkowice Śląskie odpowiedziała pozytywnie na prośbę Wojewody Dolnośląskiego dotyczącą organizacji Punktu Szczepień Masowych (PSM) w Ząbkowicach Śląskich.
  2. Wskazana przez Gminę lokalizacja to boisko Orlik przy ul. Kusocińskiego 17 (przy Stadionie Miejskim) zabudowane halą namiotową. Osoby korzystające dotychczasowo z boiska Orlik przy stadionie do dyspozycji będą miały boisko Orlik przy Szkole Podstawowej nr 3 na ul. Orkana.
  3. Koordynatorem PSM w Ząbkowicach Śląskich  z ramienia Gminy Ząbkowice Śląskie jest Justyna Giryn: e-mail: justyna.giryn@zabkowiceslaskie.pl; tel. 74 8 165 310.
  4. Gmina Ząbkowice Śląskie zaprosiła wszystkie podmioty prowadzące działalność leczniczą do współtworzenia Punktu Szczepień Masowych (PSM) w Ząbkowicach Śląskich. Rozmowy prowadzone były z wieloma podmiotami ale ostatecznie koordynatorem zadania ze strony medycznej będzie Salus Centrum Medyczne Sp. z o.o. (PWDL - wybrany podmiot prowadzący działalność leczniczą).
  5. Punkt początkowo obsługiwać będą 2  zespoły szczepiące, zakładana szacunkowa liczba dzienna szczepień -  200 z możliwością ich zwiększenia.
  6. Zgodnie z wytycznymi otrzymanymi od Wojewody Dolnośląskiego początek szczepień planowany jest na 19-25 kwietnia br. Dni i godziny szczepień zostaną dostosowane do potrzeb oraz w oparciu o dostępność szczepionek.
  7. Szczegóły dotyczące rejestracji zostaną opublikowane w osobnym komunikacie. Po weryfikacji wymogów przez NFZ i GIS i dodaniu nowego PSM do listy populacyjnych punktów szczepień, PSM w Ząbkowicach Śląskich będzie mógł zapisywać pacjentów na szczepienia przez e-rejestrację.
  8. O kolejnych podejmowanych działaniach  będziemy informować na bieżąco po otrzymaniu dalszych wytycznych od Wojewody Dolnośląskiego.
     

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.