ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Rodzinne wędkowanie na zakończenie wakacji

02.09.2019

Rodzinne wędkowanie na zakończenie wakacji Rodzinne Zawody Wędkarskie Koła PZW Ząbkowice Śląskie na zakończenie letnich wakacji to stały punkt w kalendarzu imprez. W tym roku zawody w formie pikniku odbyły się na zbiorniku Topola, 1 września 2019 r., a frekwencja przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów. W zawodach udział wzięło ponad 150 osób, którzy całymi rodzinami spędzali czas na świeżym powietrzu. Głównym celem pikniku, była promocja wędkarstwa, a także rozwijanie pasji wśród mieszkańców regionu. Aby zachęcić całe rodziny do wspólnego wędkowania organizatorzy umożliwili wędkowanie osobom nie posiadającym kart wędkarskich. Tylko jeden członek danego zespołu miał obowiązek posiadania ważnych uprawnień i sprawowania opieki nad swoją rodziną. Każda rodzina otrzymała również dyplom za udział, upominek, a członkowie ząbkowickiego koła koszulki klubowe „Łączy nas pasja do wędkowania”. Nie zabrakło oczywiście wspólnego grillowania, które tradycyjnie zamknęło zawody.

W tym roku po raz pierwszy rodzina, która złowiła najwięcej ryb otrzymała ogromny Puchar Przechodni ufundowany przez Stanisława Jurcewicza. Puchar przejdzie na własność rodziny, która dwukrotnie wygra zawody.

Po raz pierwszy taki puchar trafił do rodziny Państwa Dziura, którzy z wynikiem 6420 punktów zajęli pierwsze miejsce w zawodach.

2. Państwa Rembiasz (5880 p.),

3. Państwa Bott (5780 p.).

4. Państwo Bogaczyńscy (5700 p.)

5. Państwo Hudy (4730 p.)

6. Państwo Malewscy (3200 p.)

7. Państwo Ciepierscy (2660 p.)

8. Państwo Maksymowicz (2630 p.)

9. Państwo Wolak (2470 p.)

10. Państwo Jasion (2290 p.)

W tym miejscu Zarząd Koła PZW w Ząbkowicach Śląskich przeprasza Państwa Wolak, za to, że na ceremonii zakończenia zawodów nie otrzymali nagrody za miejsce nr 9, a tylko za uczestnictwo. Jest to ewidentna pomyłka przy sumowaniu punktów (nagroda za zajęte miejsce zostanie wręczona przy najbliższej okazji). Jednocześnie Zarząd Koła w Ząbkowicach Śląskich pragnie podziękować osobom i instytucjom, dzięki którym Rodzinne Zawody Wędkarskie udało się zorganizować na tak dużą skalę. Podziękowania są kierowane przede wszystkim do: Marcina Orzeszka, Stanisława Jurcewicza, Michała Hucia i Wiktora Filipa, a także do wszystkich tych, którzy nie tylko finansowo, ale również organizacyjnie niosą pomoc przy wszelkich działaniach koła.


 

 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.