ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Ząbkowice Śląskie w pierwszej trójce Dolnego Śląska w zakresie opieki nad najmłodszymi

03.08.2018
18-w-polsce-opieka-zlobkowa
W rankingu użłobkowienia gmin i opieki nad dziećmi wśród miast powiatowych Ząbkowice Śląskie znalazły się na 3 miejscu w województwie dolnośląskim oraz na 18 miejscu w Polsce (na 267 miejsc sklasyfikowanych). W gminie Ząbkowice Śląskie wskaźnik użłobkowienia wyniósł 51,040. W województwie dolnośląskim w tej klasyfikacji tylko nieznacznie ustępujemy miejsca takim miastom jak: Zgorzelec i Złotoryja, a wyprzedzamy m.in. takie miasta jak: Kłodzko (48,430), Świdnica (48,371), Strzelin (46,105), Dzierżoniów (45,823).

Tak wysoki wskaźnik użłobkowienia w Gminie Ząbkowice Śląskie spowodowany jest prowadzoną od kilku lat polityką społeczną. Komfort najmłodszych jest dla nas priorytetem, a każdy nowonarodzony mieszkaniec Ząbkowic Śląskich - powodem do dumy.

„Od 2010 roku kiedy objąłem urząd Burmistrza Ząbkowic Śląskich jednym z priorytetów społecznych było, aby każde dziecko, jeżeli rodzice sobie tego życzą miało miejsce w żłobku i przedszkolu. Jednocześnie staramy się zapewnić smaczne i zdrowe wyżywienie, którego cena jest jedną z najniższych w regionie. Zachęcam rodziców do zapisywania dzieci do naszych placówek oświatowych.” – powiedział burmistrz Marcin Orzeszek

 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.