ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Kolejne pół miliona dla oświaty!

05.11.2021
Nasze szkoły otrzymają w ramach programu Laboratoria Przyszłości ponad pół miliona złotych!

Przeznaczą je na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym. 

Każda szkoła obowiązkowo zakupi drukarki 3D z akcesoriami (w tym aplikacjami, slicerami etc.), mikrokontrolery z sensorami, wzmacniaczami, płytkami prototypowymi i innymi akcesoriami, sprzęt do nagrań dla nauki prezentacji swoich osiągnięć (kamery, mikrofony, oświetlenie etc.) oraz stacje lutownicze (do mikrokontrolerów).

Dodatkowo każda szkoła w ramach swojego budżetu zakupi sprzęt wybrany do swoich potrzeb.

Wysokość grantów:

Szkoła Podstawowa nr 1 – 70 000 zł

Szkoła Podstawowa nr 2 – 74 700 zł

Szkoła Podstawowa nr 3 – 239 700 zł

Szkoła Podstawowa w Zwróconej - 60 000 zł

Szkoła Podstawowa w Braszowicach – 30 000 zł

Szkoła Podstawowa w Stolcu – 30 000 zł

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.