ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Pomagając Mieszkańcom – program „Czyste Powietrze”

07.11.2019
Gmina Ząbkowice Śląskie w lipcu 2019 roku podpisała porozumienie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu ustalające zasady wspólnej realizacji Programu „Czyste Powietrze” na terenie Gminy Ząbkowice Śląskie w celu obsługi Wnioskodawców w procesie składania wniosków i uzyskiwania dofinansowania.

Program „Czyste Powietrze” dedykowany jest dla właścicieli domków jednorodzinnych. Nabór do programu jest ciągły i trwać będzie do 2027 roku. Czas realizacji to maksymalnie 30 miesięcy. W ramach programu można otrzymać dofinansowanie na wymianę istniejącego nieekologicznego źródła ciepła na paliwo stałe na nowe ekologiczne. W ramach programu można również poddać termomodernizacji swój budynek – docieplić ściany, strop, wymienić okna oraz drzwi. Właściciele budynków nowo budowanych mogą otrzymać dofinansowanie do nowego źródła ciepła do końca 2019 roku.

Pracownicy Wydziału Funduszy Zewnętrznych Urzędu Miejskiego w Ząbkowicach Śląskich pomagają Mieszkańcom w wypełnianiu wniosków o dofinansowanie w ramach programu „Czyste powietrze”. Dokonują również wstępnej weryfikacji złożonych wniosków. Upraszcza to procedurę aplikowania o środki z programu „Czyste Powietrze” i skraca czas uzyskania decyzji o dofinansowaniu. W późniejszych etapach pracownicy pomogą również przy rozliczeniu zadania i złożeniu wniosku o wypłatę dotacji. Można uzyskać także informacje na temat Ulgi Termomodernizacyjnej oraz dofinansowania z programu „Mój prąd” dotyczącą montażu paneli fotowoltaicznych.

„Nasz urząd jest jednym z niewielu w Polsce, w którym Mieszkaniec otrzyma kompleksową pomoc przy wypełnianiu wniosków na wymianę ogrzewania czy też montaż instalacji fotowoltaicznych – mówi burmistrz Ząbkowic Śląskich Marcin Orzeszek – od sierpnia pracownicy pomogli w złożeniu prawie 40 wniosków na wymianę ogrzewania, udzielono ponad 250 konsultacji. To stawia nas w pozycji lidera na terenie województwa dolnośląskiego.

 

Wszelkich informacji udzielają pracownicy Wydziału Funduszy Zewnętrznych w Urzędzie Miejskim (II piętro, pokój nr 30), pod numerem telefonu 74 8165 313 

Strona programu:

Czyste Powietrze 

Mój Prąd 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.