ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Łączy ich pasja do wędkowania – 104 osoby na zawodach rodzinnych

31.08.2017
_DSC4986
„Łączy nas pasja do wędkowania” – koszulki z takim hasłem można było otrzymać podczas Rodzinnych Zawodów Wędkarskich Koła PZW Ząbkowice Śląskie, które odbyły się w niedzielę 27 sierpnia 2017 r. na zbiorniku Topola. W zawodach uczestniczyły 24 rodziny, w sumie 104 zawodniczek i zawodników głownie z gminy Ząbkowice Śląskie.

„Łączy nas pasja do wędkowania to hasło, które powielamy praktycznie przy każdej możliwej okazji” – tłumaczy prezes ząbkowickiego koła. „Chcemy tym samym zintegrować środowisko sympatyków wędkarstwa i zaszczepić w dzieciach nowe hobby. Myślę, że hasło jest bardzo trafne, gdyż na kolejnych zawodach widzimy całe rodziny biwakujące nad brzegiem zbiornika. Wędkarstwo łączy pokolenia, a czas spędzony z dziećmi czy innymi członkami rodziny na łonie natury jest bezcenny” -  kończy.

W niedzielnych zawodach udział wzięła rekordowa liczba uczestników. Każdy członek rodziny mógł łowić na jedną wędkę, a o wyniku końcowym decydowała łączna waga wszystkich złowionych ryb. Ostatecznie po trzech godzinach rywalizacji pierwsze miejsce zajęła rodzina Państwa Jasion wyprzedzając team Państwa Rusińskich. Na kolejnych miejscach uplasowały się rodziny Państwa Rembiasz, Bott oraz Miszkiewicz. W tym dniu jednak wszyscy byli zwycięzcami. Wspólnie spędzony czas w bardzo miłej atmosferze będzie z pewnością zapamiętany przez wielu uczestników.

Zarząd Koła PZW Ząbkowice Śląskie w najbliższą sobotę organizuje ostatnie zawody nocne w tym roku. Już teraz jednak pragnie podziękować wszystkim, którzy pomogli w zawodach rodzinnych. Słowa podziękowania kierują w stronę: Burmistrza Ząbkowic Śląskich Marcina Orzeszka, kierownika zbiorników Topola i Kozielno Wiktora Filipa, Zarządu Koła PZW Kamieniec Ząbkowicki, właścicieli Piekarni w Kamieńcu Ząbkowickim Państwa Białas, a także wszystkich innych osób, które pomogły w organizacji zawodów. Do zobaczenia na Nocny Zawodach Gruntowo-Spławikowych.

 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.