ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Wędkarz Roku Koła PZW Ząbkowice Śląskie

18.09.2018
Spinningowe Zawody Wędkarskie o tytuł Mistrza Koła PZW Ząbkowice Śląskie były ostatnimi zawodami zaliczanymi do klasyfikacji Wędkarz Roku. W niedzielę, 16 września 2018 r. na zbiorniku Kozielno, 30 zawodników i zawodniczek dokładnie o godz. 8:00 ruszyło brzegami jeziora, by złowić jak najwięcej ryp drapieżnych. Najlepszym ta sztuka udała się wyśmienicie. Zawody odbywały się na żywej rybie, co oznacza, że wszystkie w dobrej kondycji wróciły z powrotem do wody. Zawodnicy po brzegu spacerowali parami i nawzajem potwierdzali swoje połowy.

Po czterech godzinach „biczowania” wody najlepszym spinningistą roku 2018 okazał się Cyryl Chrobak, który złowił szczupaka 54 cm i kilkanaście okoni. Jego końcowy wynik to 4350 punktów. Drugie miejsce zajął Karol Pietkiewicz, a trzecie Krzysztof Kraciński. Wśród juniorów tryumfował Oskar Rogóż (2370 punktów), drugie miejsce wywalczył Gabriel Miszkiewicz, a trzecie Błażej Majerczyk.

Wyniki zawodów spinningowych, zaraz po spławikowych i gruntowych, zaliczano do ogólnej klasyfikacji Wędkarz Roku 2018. Przypomnijmy, że w tym roku po raz pierwszy taki konkurs został ogłoszony w ząbkowickim kole. Wędkarz Roku to zawodnik, który w trzech zawodach rangi mistrz koła zdobędzie w sumie jak najlepszy wynik. Wędkarza Roku poznamy na Balu Wędkarza, który odbędzie się 17 listopada 2018 r., a oprócz tytułu przypadną mu nagrody na łączną kwotę 1.000 zł. Nagrody te ufundowali: Marcin Orzeszek – burmistrz Ząbkowic Śląskich, Michał Huć – były Prezes PZW Ząbkowice Śląskie oraz Zarząd Koła PZW Ząbkowice Śląskie.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.