ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

95 dzieci w kolejnej edycji programu „Umiem pływać 2018”

10.10.2018
umiem plywac www
Gmina Ząbkowice Śląskie realizuje kolejną edycję programu „Umiem pływać” o regionalnej nazwie „Dolnoślązak Umie Pływać 2018”. Projekt dofinansowywany jest ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów w ramach dotacji Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego a realizowany za pośrednictwem Dolnośląskiej Federacji Sportu we Wrocławiu.

Adresatami projektu są  uczniowie klas I-II - aktualnie 95 dzieci, uczęszczających do placówek oświatowych z terenu gminy Ząbkowice Śląskie. Program obejmuje 10 zajęć (po 2 godziny lekcyjne) na pływalni Strzelińskie Centrum Sportowo – Edukacyjne Granit pod okiem wykwalifikowanej kadry. Dzieci zostały zakwalifikowane do programu, po wcześniejszych zgłoszeniach przez dyrektorów szkół o ilości uczestników. Obecnie uczestnikami zajęć są dzieci uczęszczające do szkół podstawowych  w Zwróconej, Stolcu i szkół podstawowych nr 1, nr 2 i nr 3 w Ząbkowicach Śląskich.

Dla przypomnienia, w pierwszej edycji programu w 2018 r. (luty -  czerwiec) udział wzięło 120 dzieci w podziale na 8 grup. Gmina Ząbkowice Śląskie po raz kolejny uczestniczy w projekcie bez wkładu finansowego. Planujemy swój udział w kolejnych edycjach programu, ale już na naszym basenie.                                         

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.