ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Ogłoszenie o naborze opiekunów prawnych i kuratorów osób ubezwłasnowolnionych

24.05.2019
Ośrodek Pomocy Społecznej w Ząbkowicach Śląskich prowadzi stały/ciągły nabór kandydatów do bazy opiekunów prawnych dla osób całkowicie ubezwłasnowolnionych i kuratorów dla osób częściowo ubezwłasnowolnionych

Ośrodek Pomocy Społecznej w Ząbkowicach Śląskich w celu udzielenia osobom najbardziej potrzebującym wszechstronnej pomocy i wsparcia ogłasza stały nabór kandydatów do bazy opiekunów prawnych osób całkowicie ubezwłasnowolnionych i kuratorów osób częściowo ubezwłasnowolnionych. Przez osobę najbardziej potrzebującą należy rozumieć osobę samotną bądź taką, która spośród najbliższych członków rodziny nie ma nikogo komu można powierzyć funkcję opiekuna prawnego bądź kuratora. W przypadku, gdy zaistnieje okoliczność, w której wymagane jest objęcie opieką lub kuratelą podopiecznego, pracownik OPS po przeprowadzeniu rozmowy z kandydatem z bazy, przedstawia Sądowi wniosek o objęcie opieką lub kuratelą przez wskazanego kandydata. Ostateczną decyzję dotyczącą objęcia podopiecznego kuratelą bądź opieką podejmuje Sąd na podstawie Postanowienia.

Niniejsze ogłoszenie ma charakter otwarty i nie zostaje określony termin zakończenia naboru. W związku z czym w każdej chwili można składać stosowne dokumenty w celu zapisania się do bazy opiekunów prawnych osób całkowicie ubezwłasnowolnionych i kuratorów osób częściowo ubezwłasnowolnionych.

Wszelkie informacje dostępne są w dokumentach w załączeniu

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.