ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Lwowski Akademicki Teatr Woskresinnia na ząbkowickiej scenie

18.10.2018
W dniach 14-16 października po raz kolejny gościliśmy w Ząbkowicach Śląskich Lwowski Akademicki Teatr Woskresinnia. Tym razem odbyły się 2 przedstawienia--"POCIĄG DO LWOWA" i "HIOB".

W niedzielę 14 października w wypełnionej po brzegi sali widowiskowej w Ząbkowickim Ośrodku Kultury byliśmy świadkami sentymentalnej podróży do starego Lwowa. Spektakl składający się z piosenek, tańców i elementów pantomimy, nostalgiczny w swojej wymowie przeniósł nas w czasy przedwojennego Lwowa. Natomiast we wtorek 16 października byliśmy świadkami zupełnie innego wydarzenia teatralnego. Z okazji obchodów 40 lecia Pontyfikatu Jana Pawła II teatr Woskrisinnia przedstawił adaptację jednego z utworów dramatycznych Karola Wojtyły - Papieża Jana Pawła II."HIOB"- traktat filozoficzny o egzystencji ludzkiej, grzechu, pychy, karze i przebaczeniu. Przejmująca muzyka i chóralne śpiewy ala gregoriańskie. Wszystko tworzyło niezwykle urokliwy spektakl. Spektakl "HIOB" w Ząbkowicach Śląskich był 302 przedstawieniem tej sztuki co wymownie świadczy o jakości i artyzmie. Reżyserem obu tych spektakli jest Jarosław Fedoryszyn - dyrektor i twórca tego teatru.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.